background

Haller Gençlik Merkezi

Haller Gençlik Merkezi

Haller Gençlik Merkezi

Haller Gençlik  Merkezi

Her zaman genç kalan Eskişehir’de, gençler için yapılmış olan Haller Gençlik Merkezi, kafelerden sergi alanlarına, tiyatrodan hediyelik eşya dükkanlarına kadar geniş yelpazede hizmet veren mekanları ile üniversite gençliğinin vazgeçilmez eğlence merkezleri arasında yer almaktadır.

Bünyesinde barındırdığı ünlü yemek mekanları, aktivite alanları ve tarihi dokusu ile Eskişehir’in turistik merkezleri arasında yer almaktadır. Eskişehir’e gelip de burayı görmeden gitmek, Eskişehir’in genç kültüründen mahrum kalmanız demektir.

Haller Gençlik  Merkezinin Tarihçesi

Haller Gençlik  Merkezi, şehrin eski meyve sebze halinin, kötü bir görüntü yarattığı sebebiyle, yıkılması düşünülürken, 2000 senesinde eğlence ve alışveriş merkezi olarak, aslına bağlı kalınarak yeniden düzenlenmiş ve Eskişehir gençliğine hediye edilmiştir. Yapı yeniden düzenlenirken Londra’da ki Covent Garden ve Hamburg’da bulunan çiçek hali binasından esinlenilmiştir. Yapıda ahşap, ferforje ve Eskişehir’e özgü doğal taşların kullanımı hakimdir.

Yeniden düzenlenmesinin ardından, birçok farklı sektörden küçük ve büyük dükkanlar ve alanlar açılmış, üniversite gençliğinin aradığı her şeyi bulabileceği bir merkez haline getirilmiştir.

Haller Gençlik Merkezinde  Neler Yapılabilir?

Bünyesinde tiyatro salonu dahil birçok farklı mekan bulunduran Haller Gençlik Merkezi’nde yapabileceklerinizin küçük bir listesi aşağıda hazırlanmıştır:

  • Şehir Tiyatrosu sahnelerinden Tepebaşı sahnesinde, seçkin oyunlar izleyebilir,
  • Sergi alanlarında eşsiz sanat ürünlerini inceleyebilir,
  • Kitabevlerinde imza günlerine katılabilir,
  • Minik kafeler ve elit restoranlarda leziz yemekler yiyebilir,
  • Seçkin markaların mağazalarından alışveriş yapabilir,
  • Nezih barlarında birkaç kadeh içki içebilir,
  • Ünlü bir şarap evinde şarap tadımı yapabilir,
  • Çocuklarınızla çocuk olup buz pateni pistinde artistik hareketler deneyebilir,
  • Ya da hiçbir şey yapmadan, geniş alanlarında yürümenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Haller Gençlik  Merkezi, Eskişehir gençliğinin ve hep genç kalanlarının aradıkları her faaliyeti bulabilecekleri bir yer olma özelliği taşımaktadır. Her türden alana sahip olan merkezde, yoğun bir şekilde kültür sanat aktiviteleri yapılmakta, gençliğin bu aktivitelerden kolaylıkla yararlanması sağlanmaktadır.

Haller Gençlik  Merkezi’nin kozmopolit bir kitleye hitap ettiği bilen, dünyaca ünlü markalar, şık mağazaları ile alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Merkezin içinde gurme restoranlardan kahvaltı mekanlarına kadar, birçok farklı mutfaktan lezzetler sunan kafeler ve restoranlar bulunmakta, üst katında bulunan barları ile herkese uygun farklı seçeneklerle hizmet verilmektedir.

Haller Gençlik  Merkezi Nerede?

Eskişehir’in nostaljik atmosfere sahip kapalı çarşısı olan Haller Gençlik Merkezi, Üniversite caddesinde yer almaktadır. Merkezi bir konuma sahip olmasıyla, herkesin toplu ulaşım, özel araç ya da yürüyerek kolayca ulaşabileceği bir noktadadır.