background

Sıcak Sular, Hamamlar

Sıcak Sular, Hamamlar

Sıcak Sular, Hamamlar

Sıcak  Sular, Hamamlar

Ülkemizin dört bir yanı gezilmeye ve görülmeye değer turistik alanlara sahiptir. Doğal oluşumlar, muhteşem manzaralar, termal ve şifalı sular başta olmak üzere birçok özel yer bulunmakta ve insanların ilgisini çekmektedir. Yoğun bir ilgi gösterilmesinin nedeni bazen sadece turistik bir gezi amacını barındırırken bazen de sağlık ihtiyaçlarının oluşturduğu bir duruma bağlı olarak gelişmektedir. Sıcak sular, hamamlar içerisinde bulunan doğal kaynak  sularının barındırdığı mineraller cilt hastalıkları, kas ağrıları, eklem ağrıları gibi birçok olumsuz duruma fayda sağlamaktadır. Sadece sağlık amacıyla değil keyifli bir gün geçirmek ve rahatlatıcı bir tatil ile streslerden arınmak istediğinizde de sıcak sular, hamamlar tercihleriniz arasında yerini mutlaka almalıdır.

Eskişehir  Termal Tesisleri ve Hamamları

Özellikle yerli turistlerin her zaman tercih ettiği kaplıcalar, sıcak sular, hamamlar; gösterilen yoğun ilgilere bağlı olarak kendi hizmet alanını oluşturmuş durumdadır. Çok sayıda termal tesis açılması ve bu alanda çeşitli hizmetler verilmesi bu ilginin bir sonucudur. Ülkemizin merkez şehirlerinden biri olan Eskişehir sahip olduğu şifalı sular sayesinde birçok tesisin açılmasına zemin hazırlamıştır. Günden güne artan taleplere paralel olarak da bu termal tesisler hizmet kalitelerini ve kapasitelerini arttırarak gelişmeye devam etmektedir. Ülkemizde en çok sıcak sular, hamamlar alanında doğal içerikli yer altı kaynaklarına sahip ilimiz olan Eskişehir sağlık turizminin gelişmesinde pozitif yönlü katkıları sayesinde bir merkez haline gelmiştir.

Şifalı  Sular ile Gelen Sağlık

  • Çeşitli hastalıklara iyi gelmesi
  • Yaşlı ve eklem rahatsızlığı olan bireylerde onarıcı özellikler sunması
  • Kış turizminde tercih edilecek farklı bir tatil anlayışı
  • Günlük hayatın stresinden arındıran rahatlatıcı etkiler
  • Şifalı sular, hamamlar, masaj ve saunalar gibi birçok alternatifin bulunması
  • Kapasitesi yüksek tesisler ve uygun fiyatlar gibi birçok avantajıyla şifalı suların bizlere katkısı oldukça fazladır.

Eskişehir ilimizde bulunan Demirkazık Termal, Erler Kaplıcası, Ferah Hamamı, Güneş Termal, Gürcanlı Hamamı, Has Termal, Işık Kaplıcası, Keçeciler Hamamı, Önkal Banyo, Özkeçeci Kaplıca, Şiraze Termal, Vakıf Yeni Kaplıca, Yeni Alçık Hamamı, Yıldız Termal tesislerinden dilediğinizi seçebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.