background

Yunusemre Halk Çarşısı

Yunusemre Halk Çarşısı

Yunusemre Halk Çarşısı

Yunusemre Halk Çarşısı

Yunusemre Halk Çarşısı Eskişehir’de gezilip görülecek yerlerden birisidir. Alışveriş merkezi olarak hizmet veren Yunusemre Halk Çarşısı modern alışveriş merkezlerinin aksine geleneksel bir çarşı hüviyetindedir. Bu yönüyle Eskişehir’in yerel güzelliklerinin, bölgeye ve ülkemize has ürünlerinin bulunabileceği nadir yerlerden birisidir.

Yunusemre Halk Çarşısı’nın hemen yanında Kurtuluş Kapalı Pazar yeri bulunmaktadır. Fakat burası tadilata alınarak modern bir yapıya kavuşturulması için çalışmalar devam etmektedir. Yunusemre Halk Çarşısı ise çeyrek asrı aşkın süredir bölge halkına ve Eskişehir’e ziyarete gelenlere hizmet vermektedir.

Çarşı içerisinde onlarca farklı sektörden mağaza yer almaktadır. 725’ten fazla dükkana sahip çarşı, haftanın 7 günü hizmet vermeye devam etmektedir. Güvenlik kamerasıyla günün her saatinde izlenmektedir ve hem ziyaretçilerin hem işletme sahiplerinin güvenliği önemsenmektedir.

Çarşıya girdiğinizde boydan boya dolaşabilir, dükkanları sırayla ziyaret edebilirsiniz. Bir süre sonra aynı yerde dolaşıyormuşsunuz hissiyatı oluştursa da her dükkan ayrı bir özelliğe sahip olup farklı ürün gruplarını bulabilmenizi sağlamaktadır. Dükkan sayısının fazlalığı aynı zamanda rekabeti arttırmakta, bu nedenle de aradığınızı birbirinden uygun fiyatlarla bulabilmeniz mümkündür. Dilerseniz acil bir ihtiyacınızı karşılayabilir, dilerseniz hediyelik ürünler alabilir, dilerseniz de unutulmaz bir Eskişehir hatırası satın alabilirsiniz.

Yunusemre Halk Çarşısı’nda Yer Alan İşletmeler

Yunusemre Halk Çarşısı oldukça geniş bir alan üzerine inşa edilmiştir. Adeta şehrin kalbinin attığı yerlerden birisidir. hem hareketliliği hem de tarihi havası ile birlikte Eskişehir gezilerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken lokasyonlar arasındadır. Ayrıca su abonelik işlemlerinin yapıldığı merkez de Yunusemre Halk Çarşısı içinde yer almakta, abonelik işlemleri de buradan gerçekleştirilebilmektedir.

Çarşıda yedi yüzün üzerinde dükkan bulunmaktadır ve bu dükkanlar onlarca farklı sektördedir. İşletmeler yanında çeşitli ihtiyaçların karşılanabileceği yerlerde bardır. Çarşı genelinde faaliyet gösteren firmalar başlıca şu kategorilerde yoğunlaşmaktadır:

·       Akvaryum ve akvaryum ekipmanları

·       ATM'ler

·       Beyaz eşya mağazaları

·       Bijuteriler

·       Bilgisayar mağazaları

·       Bilgisayar teknik servisleri

·       Cami

·       Cep telefonu ve aksesuarları satış mağazaları

·       Çocuk mağazaları

·       Danışmanlık hizmetleri

·       Düğün, toplantı salonu

·       Etkinlik organizasyonu

·       Finansal danışmanlık

·       Giyim mağazası

·       GSM operatörleri

·       Hediyelik eşya mağazaları

·       Hediyelik eşya üretimi ve toptan satışı

·       Kafe

·       Kozmetik ve parfümeri mağazaları

·       Kuyumcular

·       Moda evleri

·       Muhasebeciler

·       Petshop

·       Spor mağazaları

·       Terziler

·       Üniforma üreticileri

·       Web tasarım hizmetleri

·       Yazılım firmaları.

Yunusemre Halk Çarşısı Adres Bilgileri

Yunusemre Halk Çarşısı Eskişehir’in merkez ilçesi Odunpazarı sınırları içindedir. Açık adresi Kurtuluş, Tarla içi Sokak, No:11 26090 Odunpazarı, Eskişehir şeklindedir.

Son derece merkezi bir konumda yer alan çarşıya eğer Eskişehir merkezdeyseniz çok rahat ulaşabilirsiniz. Şehir içi otobüsleri ya da tramvayı kullanabilirsiniz. Kendi özel aracınızla gidebilirsiniz. Maps üzerinde Yunusemre Halk Çarşısı’nın lokasyonu işaretlenmiştir. Bu sayede herhangi bir navigasyon programında Yunusemre Halk Çarşısı yazarak ya da doğrudan halk çarşısının açık adresini yazarak yol tarifi alabilirsiniz.