background

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Eskişehir kültür sanatyönünde, sosyal aktiviteler açısından son derece hareketli bir şehirdir. Bunedenle gerek Eskişehirliler gerekse Eskişehir’e gezmeye gelenler olanaklardanfazlasıyla yararlanabilirler. Kendinizin ya da çocuklarınızın ilgi alanlarınagöre mutlaka yılın her döneminde Eskişehir’de çeşitli organizasyonlarbulabilirsiniz. Bu organizasyonların gerçekleştirildiği pek çok tesis vardır. Şehrindört bir tarafına dağılmış olan bu kültür sanat tesislerinden birisi de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi olmaktadır.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Eskişehir’inilk ve en önemli kültür merkezlerinden birisidir. Burada çeşitli periyotlarlakonferanslar yapılmakta, konserler verilmekte, her hafta tiyatro salonundaçeşitli oyunlar sergilenmekte, Eskişehirlilere dolu dolu bir sanat ve kültürhizmeti verilmektedir.

Sanatmerkezinin ana salonu 434 koltuk kapasitesine sahip olup birçok kültürel vesanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Kültür ve Sosyalİşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan konser programları buradasahnelenmektedir. Ayrıca çeşitli özel gün ve hafta programlarının yapıldığıalan burası olmaktadır. Farklı alanlarda, yılın her döneminde birçok tanınmışkişinin katılımıyla çeşitli paneller gerçekleştirilmektedir.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi ayrıca sinemagösterimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Zaman zaman burada gerek yerligerekse yabancı birçok sinema filmi gösterilmektedir. Üstelik YunusEmre Kültür ve Sanat Merkezi başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere pek çoközel kurum ve okulun programlarına da ev sahipliği yapmakta, bu yönüyle de çokfarklı etkinlikleri, bin bir türlü kültür sanat organizasyonunu burada bulmakmümkün olmaktadır.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi sadece amatörve profesyonel sanatçılara hizmet vermemekte... Aynı zamanda geleceğinsanatçılarının, sanatçı ruhlu kişilerin yetiştirilmesine de yardımcıolmaktadır. Çeşitli eğitmenler tarafından pek çok enstrümanın eğitimleriverilmektedir. Yediden yetmişe herkes burada pek çok farklı enstrümanı çalmayıöğrenebilmektedir.

YunusEmre Kültür ve Sanat Merkezi’nde ayrıca koro dersleri de vardır. Bu sayedemüziğin içinde yer almak, müzikle hayata bakmak ve sanatsal faaliyetlerdebulunmak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Çeşitli eğitmenler tarafındanfarklı alanlarda koro dersleri verilmekte, bu korolar zaman zaman konserler devermektedir. Ayrıca dans eğitimleri de verilmekte, uzman eğitmenler farklıdansları öğretmektedir. Tesiste düzenlenen başlıca kurslar şunlardır:

·        Bağlama

·        Ritim 

·        Saz

·        Klasik Kemençe

·        Gitar

·        Kaval

·        Keman

·        Ney

·        Piyano

·        Halk Oyunları

·        Modern Dans

·        Gençlik Korosu

·        Çocuk Korosu

·        Türk Halk Müziği Korosu

·        Aile Korosu

·        Vurmalı Çalgılar Topluluğu.

Yunus Emre Kültür ve Sanat MerkeziNerede? Nasıl Gidilir?

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi çok yönlü birkültür merkezidir ve Eskişehir’de sanatsal faaliyetlerin kalbinin attığınoktalardan birisidir. Tesis, Eskişehir’in merkez ilçelerinden birisi olanOdunpazarı sınırları içinde yer almaktadır. Açık adresi Arifiye, İki Eylül Caddesi. No:63, 26010Odunpazarı/Eskişehir şeklindedir.

Oldukça merkezi birlokasyonda yer alan Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne ulaşım çok kolaydır.Gerek Eskişehirliler gerekse dışardan gelenler kültür merkezine çok rahat ulaşabilirler.Eğer toplu ulaşım araçlarını kullanacaksanız hem şehir içi otobüsleri,minibüsleri hem de tramvayı kullanabilirsiniz.

Hususi aracınızla Yunus EmreKültür ve Sanat Merkezi’ne ulaşmak isterseniz herhangi bir harita uygulamasınıkullanarak ya da doğrudan arama motoruna Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkeziyazarak yol tarifi alabilirsiniz. Tesise geldiğinizde otoparkına aracınızıgüvenle bırakabilirsiniz.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi içindegerçekleştirilecek olan etkinlikler ve atölyeler ile ilgili bütün merakettiklerinizi 0222 233 05 82 ve 0222 221 71 10 numaralı telefonları arayaraköğrenebilirsiniz.